КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
іменi І. К. Карпенка-Карого
Абітурієнту Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти
Інститут екранних мистецтв

Директор Інституту – Вітер Василь Петрович, заслужений діяч мистецтв України, доцент, завідувач кафедри режисури телебачення.

1967-1972 рр. - навчання в Київському державному інституті театрального мистецтва імені І.К.Карпенка-Карого за спеціальністю актор театру і кіно в майстерні професора М.П. Верхацького.

1976-1981 рр. - навчання у КДІТМ імені І. К. Карпенка-Карого за спеціальністю кінорежисура в майстерні В. Б. Кісіна.

З 1996 р. - працює викладачем  та художнім керівником курсу телережисерів на кафердрі режисури телебачення КНУТКТ імені І. К. Карпенка-Карого. 

З 2010 р. – завідувач кафедри режисури телебачення.

З 2014 року член Експертної комісії з питань кінематографії Державного агентства України з питань кіно.

В.П. Вітер поєднує творчу, педагогічну та наукову діяльність. Зняв понад 80 фільмів (ігрових, документальних і музичних).
Призи на кінофестивалях:
-   Кінофестиваль українського кіно ім.Івана Миколайчука,  1991 р.,
-   Міжнародний фестиваль  „TOURFILM” у місті Карлови  Вари (Чехія),  2000 р.,
-   Всеукраїнський телевізійний фестиваль „Відкрий Україну!»,   2005, 2006 рр.,
-   Київський Міжнародний фестиваль документальних фільмів „Кінолітопис” 2006, 2008, 2010 рр. та інші.

Декан – Равлюк-Голіцина Ольга Миколаївна, доцент кафедри кінознавства.

З 1971 по 1976 рр. навчалася в Київському державному інституті театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого за спеціальністю “кінознавство”.

З 1979 року - співробітник факультету кінематографії і телебачення інституту, а з 1981 року розпочала свою педагогічну діяльність як асистент кафедри кінотелеоператорства.

У 1984-1987 рр. навчалась в аспірантурі за спеціальністю 17.00.04 «Кіномистецтво, телебачення».

З грудня 2003 року - декан факультету кінематографії і телебачення, який згодом було реорганізовано в Інститут екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

О.М. Равлюк-Голіцина - доцент кафедри кінознавства, викладає дисципліни “Зображальна культура фільму” та “Історія кіно”. У творчому доробку - публікації в наукових виданнях Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Академії мистецтв України, присвячені дослідженню становлення і розвитку кінооператорської майстерності в українському кінематографі. Має державні нагороди і відзнаки – Почесну грамоту Міністерства культури і туризму України, Почесну грамоту і медаль Кабінету Міністрів України. Основна сфера інтересів творчих і наукових - кіномистецтво, театральне мистецтво.

Методист деканату – Калатозішвілі Наталія Володимирівна
Старший лаборант – Гребеннікова Тетяна Сергіївна

Історія Інституту сягає початку 60-х минулого століття. Восени 1961 року на корпусі №7 Державного історико-архітектурного заповідника «Києво-Печерська лавра» з'явилася скромна табличка з написом: «Кінофакультет». Тут, в оточенні величної храмової архітектури, в атмосфері лаврських передзвонів і духовної благодаті оселилася гомінка студентська братія першокурсників - майбутніх режисерів і акторів кіно. Серед них були Іван Миколайчук, Борислав Брондуков, Раїса Недашківська, Віталій Дорошенко, Зоя Недбай, Валерій Бесараб, Володимир Савельєв, Борис Івченко та інші юнаки і дівчата, що на все життя пов'язали свою долю з українським кінематографом. Художнім керівником курсу і завідувачем першої на кінофакультеті кафедри майстерності актора та режисури кіно був народний артист України Віктор Ілларіонович Івченко. Багато відомих українських кінорежисерів долучилися до справи виховання творчої молоді; це  народні артисти СРСР Т.В.Левчук і К.П.Степанков; народні артисти України В.Т.Денисенко, М.П.Мащенко та Ю.Г.Іллєнко; заслужені діячі мистецтв А.Й.Войтецький, В.З.Довгань, Ф.М.Соболєв, А.А.Народицький, В.П.Небера, В.Б.Кісін, В.М.Сивак та інші.

Пам'ятаючи, що практика без теорії мертва, кінофакультет вже в 1962 році розпочинає підготовку дослідників, пропагандистів і популяризаторів українського кіно - кінознавців. Створену невдовзі кафедру кінознавства очолив відомий кінокритик, доктор мистецтвознавства І.С.Корнієнко. Першими викладачами на кафедрі були заслужені працівники культури України Г.Б.Зельдович та С.П.Іванов; кандидати філологічних наук В.В.Цвіркунов і Д.Я.Шлапак; Ю.С.Левін, Г.П.Савченко, К.Г.Теплицький, а згодом і доктор філологічних наук Б.С.Буряк.

В 1966 році здійснено перший набір студентів-кінооператорів. Неоціненний вклад в розвиток школи кінооператорського мистецтва внесли заслужені діячі мистецтв України В.О.Смородін (перший декан кінофакультету і перший завідувач кафедри), М.К.Чорний, О.Ю.Прокопенко, С.В.Шахбазян, Л.Ф.Прядкін, В.С.Верещак, Е.Л.Плучик, І.Ц.Гольдштейн, Д.Н.Вакулюк та інші.

У 1969 рокі, на замовлення державного  комітету  з  телебачення та радіомовлення, здійснено прийом на курс режисури телевізійного фільму. Художніми   керівниками першого набору майбутніх режисерів були заслужений працівник культури України Р.Р.Єфименко та В.Л.Чубасов. Створену згодом кафедру режисури телебачення очолив заслужений діяч мистецтв України В.Б.Кісін. На кафедрі в різні часи плідно працювали: народні артисти України Г.Р.Кохан, І.М.Дука, В.Г.Розстальний, О.О.Сердюк, професор М.І.Мерзлікін; кандидат філологічних наук Т.В.Щербатюк заслужені діячі мистецтв України  В. О. Шулаков,  В.М.Попко,  А.О.Бенкендорф та інші.

Сьогодні до складу Інституту входять:

кафедра кінорежисури та кінодраматургії

кафедра режисури телебачення

кафедра звукорежисури

кафедра кінотелеоператорства

кафедра кінознавства

навчально-методичний відділ (кінотелекомплекс)

Головними завданнями Інституту є:
- здійснення освітньої діяльності з напряму «Мистецтво», спеціальності «Кінотелемистецтво», що відповідає стандартам вищої освіти і забезпечує підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр, спеціаліст, магістр (в т.ч. іноземних громадян);
- здійснення навчальної, наукової, творчої та культурно-виховної діяльності;
- забезпечення виконання національного замовлення та договорів на підготовку фахівців з вищою освітою;
- здійснення підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів та їх атестація.

Адреса Інституту: 01133, м. Київ, вул. Щорса, 18, тел. 529-51-95.

 


Генеральні партнери

Компанія «Інтеко-холдінг»© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого