КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
іменi І. К. Карпенка-Карого
Абітурієнту Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти
Факультет театрального мистецтва

Декан факультету театрального мистецтва – Висоцький Юрій Пилипович, заслужений діяч мистецтв України, професор і завідувач Другої кафедри акторського мистецтва та режисури драми.

Народився 10 лютого 1950 року у с. Вакханка Середньоканського району Хабаровського краю (Росія). Після закінчення у 1967 році Вінницької середньої школи № 1 вступив на акторське відділення Київського державного інституту театрального мистецтва ім І. К. Карпенка-Карого. У 1971 році закінчив з відзнакою інститут, отримавши кваліфікацію «актора драматичного театру і кіно».

У 1971–1972 рр. працював актором Донецького обласного театру юного глядача (м. Макіївка). У 1972–1973 рр. проходив строкову військову службу. У жовтні 1973 року вступив до асистентури-стажування КДІТМ ім. І. К. Карпенка-Карого.

З 2 січня 1974 року зарахований на посаду викладача зазначеного інституту, де працює і по теперішній час. У 1976 році після успішного завершення навчання в асистентурі-стажуванні переведений на посаду старшого викладача. У 1982–1984 рр. був відряджений Міністерством культури СРСР до Монголії, де готував акторські кадри для цієї країни. Після повернення в Україну з грудня 1984 року працював на посаді доцента кафедри акторського мистецтва та режисури драми.

У 1985–1988 рр. виконував обов’язки завідувача Другої кафедри акторського мистецтва та режисури драми. У 1989 році отримав вчене звання доцента. З 1997 – художній керівник акторського курсу. У жовтні 1999 року призначений на посаду декана факультету театрального мистецтва КДІТМ імені І. К. Карпенка-Карого.

У 2003 році Ю. П. Висоцькому було присвоєно почесне звання заслуженого діяча мистецтв України. З 2004 – завідувач другої кафедри акторського мистецтва та режисури драми. За час педагогічної роботи брав участь у підготовці 12 акторських курсів. Як режисер поставив понад двадцять вистав як на професійній сцені, так і на сцені Навчального театру Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого. Серед найбільш відомих вистав – “Вертеп пана Куп’єлло” Едуардо де Філіппо, “Нора” Г. Ібсена, “Жайворонок” Ж. Ануя, “Маруся Чурай” Л. Костенко, “Я не кажу ні” за творами А. Моравіа.

Як актор брав участь у численних радіопостановках, що здійснювалися на Національному радіо, працював диктором багатьох документальних стрічок, знімався у фільмах.

Є автором близько 40 публікацій з проблем теорії акторського мистецтва та сценічної педагогіки.

Основна сфера наукових і творчих інтересіврізноманітні аспекти теорії акторського мистецтва, дослідження теоретичної спадщини К. С. Станіславського.

Методист деканату – Черниш Тетяна Олександрівна;

У 1918 році створений як драматичний факультет Музично-драматичного інституту імені М. Лисенка. З 1934 року – режисерський та акторський факультети Київського державного театрального інституту, перейменованого у 1943 році на Київський державний інститут театрального мистецтва і якому у 1945 році присвоєно ім’я І. К. Карпенка-Карого. З 1995 року – факультет театрального мистецтва Київського державного інституту театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого. З 2004 року – факультет театрального мистецтва Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

У складі Факультету працюють:

I кафедра акторського мистецтва та режисури драми

II кафедра акторського мистецтва та режисури драми

кафедра акторського мистецтва та режисури театру ляльок

кафедра театрознавства

кафедра організації театральної справи імені І.Д.Безгіна

кафедра хореографії та пластичного виховання

навчальний театр

Головними завданнями факультету театрального мистецтва є:

- здійсненнями освітньої діяльності з напряму «Мистецтво», спеціальності «Театральне мистецтво», що відповідає стандартам вищої освіти і забезпечує підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр, спеціаліст, магістр (в т.ч. іноземних громадян);

- здійснення навчальної, наукової, творчої та культурно-виховної діяльності;

- забезпечення виконання національного замовлення та договорів на підготовку фахівців з вищою освітою;
- здійснення підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів та їх атестація.

Адреси факультету:

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 52, тел. 234-11-90 та

01034, м. Київ, вул. Ярославів Вал, 40, тел. 272-02-17

 


Генеральні партнери

Компанія «Інтеко-холдінг»© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого